اجتماعیشهری

افتتاح چندین طرح عمران شهری در ارومیه

افتتاح چندین طرح عمران شهری در ارومیه

شهردار ارومیه در آیین افتتاحیه پروژه‌های عمرانی که در محل کمربندی بیرونی برگزار شد با بیان اینکه پروژه کمربندی شریانی به دلیل پاره‌ای از مشکلات از جمله مشکلات حقوقی  بیش از یک سال راکد بود، اظهارکرد: به دنبال از سرگیری دوباره عملیات عمرانی و در تداوم آن، ۱.۸ کیلومتر از بخش اول کمربندی آسفالت و پل قوسی دوربرگردان دسترسی باغ رضوان در قطعه اول این کمربندی به مساحت عرشه ۳۰۰۰ متر مربع نیز تکمیل و به بهره برداری رسید.

وی افزود: با بهره‌برداری این قسمت از کمربندی شریانی، بخش مهمی از گره ترافیکی شهیدلر کورپوسی و باغ رضوان باز خواهد شد.

شهردار ارومیه ادامه داد: سه استراتژی توزیع ترافیک، انجام کار‌های نرم‌افزاری و فرهنگی در حوزه مدیریت ترافیک از سوی مدیریت شهری ارومیه مدنظر است که پروژه کمربندی شریانی نقش بسزایی در توزیع ترافیک خواهد داشت.

وی با بیان اینکه ۱۴ نقطه پر ترافیک در شهر ارومیه شناسایی شده است، خاطرنشان کرد: مطالعات این نقاط ترافیکی جهت رفع ترافیک از طریق مهندسان مشاور در حال انجام است و بر این اساس نیز ساخت زیرگذر امام علی پس از مشخص شدن پیمانکار وارد فاز اجرا یی می‌شود.

شهردار ارومیه در ادامه با اشاره به تحقق مطالبات شهروندان در حوزه آسفالت، عنوان کرد: هدف‌گذاری مدیریت شهری در سال جاری، آسفالت‌ریزی یک میلیون مترمربع بود که تا به امروزبیش از یک میلیون و ۶۵ هزار مترمربع از معابرتوسط سازمان عمران و بازآفرینی فضا‌های شهری و سه پیمانکار بخش خصوصی و از طریق سامانه ستاد آسفالت شده است.

وی افزود: با مساعد بودن شرایط جوی وعملیات اجرایی آسفالت‌ریزی، آسفالت یک میلیون و ۱۰۰ هزارمترمربع از معابر در سال جاری رقم خواهد خورد.

مهدی‌زاده با اعلام اینکه آسفالت یک میلیون و ۵۰۰ هزار متر مربع از معابر مناطق ۵گانه هدف‌گذاری مدیریت شهری برای سال آینده است، اظهار کرد: تحقق این مطالبات عمومی شهروندان منجر به رضایتمندی، امید آفرینی و توسعه سرمایه‌های اجتماعی می‌شود.

وی اتمام پروژه‌های نیمه تمام را از جمله استراتژی‌های مهم مدیریت شهری ارومیه عنوان کرد و گفت: با تداوم و تسریع روند عملیات عمرانی در تقاطع چهارسطحه آذربایجان، زیرگذراین تقاطع احداث و پل‌های B۱ و B۴ نیز تا اسفند ماه سال جاری گشایش می‌یابد.

شهردار ارومیه با اشاره به اجرای شدن پروژه ساماندهی سایت پسماند شهر ارومیه به مبلغ بیش از ۱۰۰۰ میلیارد ریال ابراز امیداوری کرد: با بهره‌برداری از این پروژه و سایرپروژه‌های عمرانی بتوانیم در خدمت‌رسانی به مردم قدم‌های مثبتی برداریم.

ساخت پل قوسی و آسفالت قسمتی از قطعه کمربندی بیرونی شهر به طول ۱/۸ کیلومتر، احداث پارک در مقیاس محلی در سه محله همچنین فاز دوم ساغلیق باغی، اجرای پروژه دفع آب‌های سطحی در خیابان طریقت و پروژه ساحل‌سازی در شهرچای، آسفالت معابر در سطح مناطق پنج‌گانه به مساحت بیش از یک میلیون و ۶۵ هزار متر مربع، جدول‌گذاری به طول ۲۹ هزار متر و پیاده‌روسازی به میزان ۱۶ هزار مترمربع از جمله طرح هایی بودند که به مناسبت هفته بسیج به بهره برداری رسیدند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
توسعه‌ی پتروشیمی ارومیه کلیسای تاریخی