اجتماعی

راه مواصلاتی ۱۸۰روستای آذربایجان غربی بازگشایی شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: از صبح دیروز با تشدید فعالیت سامانه بارشی در مناطق مختلف استان راه روستایی ٢۴٠ روستا مسدود شده بود که با تلاش راهداران بالغ بر ١٨٠ راه روستایی بازگشایی شده و مابقی نیز امروز انجام خواهد شد.

به گزارش ایتوک،ایرج دست نشان با بیان اینکه برخی از راه های روستایی بویژه در جنوب و شمال استان به دفعات دچار انسداد شد، اضافه کرد: در بیست و چهار ساعته گذشته همچنین ۴۴ خودرو گرفتار شده در برف نیز توسط راهداران آزادسازی و یک هزار و ۵٠٠ کیلومتر از محورهای اصلی و ٨٢٠ کیلومتر از محورهای روستایی برفروبی و نمک پاشی شده است.

وی با بیان اینکه برای اجرای عملیات راهداری زمستانی در شبانه روز گذشته ١٨٧ نفر از راهداران فعالیت داشتند، یادآور شد: همکاران راهداری برای جلوگیری از انسداد و لیز خوردن خودرو ها در محورهای مواصلاتی اصلی و فرعی استان از ٩٢ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین و یک هزار و ۶٢١ تن شن و ماسه بهره گرفتند.

دست نشان افزود: در ٢۴ ساعت گذشته برای برف روبی ٨٢٠ کیلومتر از محورهای روستایی، ۴٢٠ تن شن و ماسه مصرف و ١٨٠ محور روستایی که براثر بارش برف و کولاک مسدود شده بود با فعالیت ٣۵ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین توسط ٨٠ نفر از راهداران بازگشایی شده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در تشریح نحوه اطلاع از وضعیت راه ها گفت: کارشناسان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شماره تلفن ۱۴۱ هستند و کاربران جاده ای  می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن و سامانه ۱۴۱ به صورت آنلاین و از طریق دوربین های پایش تصویری استان که در اختیار کاربران نیز قرار می گیرد استفاده کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
توسعه‌ی پتروشیمی ارومیه کلیسای تاریخی