اجتماعیسلامت

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی از شناسایی ۳۶۵۶ انشعاب غیرمجاز شهری و ۱۱۴۳ انشعاب غیرمجاز آب روستایی در خبر داد.

ساماندهی انشعابات غیر مجاز آب در آذربایجان غربی 

به گزارش خبرنگار مجله خبری تحلیلی ایتوک، محمد اشرفی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی در نشست خبری با اصحاب رسانه که در خانه مطبوعات استان برگزار شد، اظهارداشت: از بین انشعابات غیرمجاز شهری، ۳٠۵۱ مورد و از انشعابات روستایی غیرمجاز، ۸۶۶ مورد ساماندهی شده است.

او با بیان اینکه ۲هزار و ۸ روستا در قالب ۸۷ درصد جمعیت روستایی تحت پوشش خدمات آبفای استان هستند، افزود: نزدیک به صد درصد جمعیت شهری استان از خدمات آب شرب و بهداشتی بهره مند هستندکه از میانگین کشوری بالاتر است.

اشرفی، مطلوبیت میکروبی آب شرب استان را صد درصد و مطلوبیت کلر باقی مانده را در شهر ۹۹.۵ درصد و در روستاها ۹۷ درصد عنوان کرد.

وی با بیان اینکه الگوی مصرف آب ماهانه هر مشترک در استان، متوسط ۱۶ مترمکعب است، گفت: ۶۱ درصد از مشترکین شهری و ۴۹ درصد از مشترکین روستایی ماهانه، زیر الگوی مصرف آب دارند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تصریح کرد: تا ۲۰ مهرماه امسال ۱۱۲ هزار خدمت الکترونیک با هدف کاهش حضوری مشترکین به شرکت ارائه شده است.

اشرفی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۴۷ پروژه شرکت در سطح استان فعال است که یک سوم این پروژه ها در شهر و باقی مانده در روستاها در حال اجرا است، اظهار کرد: ۱۶۴پروژه در ۹۱۹ روستا با اعتباری بالغ بر هزار میلیارد تومان پروژه مصوب روستایی است و ۸۳ پروژه نیز در ۳۵ شهر با اعتبار ۳۶۷ میلیارد تومان پیگیری می شود.

وی گفت: تاسیسات آبرسانی در ۳۵ روستا در سال مالی گذشته به بهره برداری رسیده و پایدار سازی آب ۲۵۷ روستا نیز انجام شده است.

اشرفی اظهار کرد: در آذربایجان غربی ۱۵ تصفیه خانه فاضلاب و ۱۵ تصفیه خانه آب فعال و در مدار بهره برداری است.

مدیرعامل آبفای استان در خصوص اقدامات شرکت آبفای استان در حوزه نهضت ملی مسکن نیز گفت: خدمات تاسیسات زیربنایی ۲۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن استان در اولویت قرار دارد.

وی در خصوص اصلاح شبکه توزیع آب در ارومیه تصریح کرد: از ۱۹۵۰ کیلومتر شبکه توزیع آب ارومیه، حدود ۵۰۰ کیلومتر فرسوده است که محلات دارای اولویت و دارای پرت آب بالا در حال اقدام و پیگیری است و با تامین اعتبار، فرسودگی شبکه، رفع خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
توسعه‌ی پتروشیمی ارومیه کلیسای تاریخی