اجتماعیدفاع مقدسفرهنگی

نقش بی بدیل دانشگاه، در تبیین جلوه‌های جهاد و شهادت

معاون استاندار آذربایجان‌غربی گفت: دانشگاه ها در ترویج مسیر زندگی شهدا می‌توانند اثرگذاری خود را در جامعه را نشان دهند.

به گزارش خبرنگار مجله خبری تحلیلی ایتوک، معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی در چهارمین یادواره شهدای غواص استان گفت: اعضای هیات علمی و اساتید دانشگاهی نقش مهم و بسزایی در جهاد تبیین دارند و با ترویج مسیر زندگی شهدا می‌توانند اثرگذاری خود را در جامعه را نشان دهند.

رضا ابراهیمی افزود: در هر مقطع از زمان، دشمنان هر بار با یک ابزاری وارد صحنه مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی شده اند و در حال حاضر نیز با شیطنت و سیاه نمایی یک جنگ ترکیبی تمام عیار علیه جمهوری اسلامی ایران راه انداخته اند.

وی با تاکید بر لزوم ورود اساتید دانشگاهی در این میدان جنگ اضافه کرد: اساتید دانشگاهی نقش بسزایی در جهاد تبیین و جنگ نرم دارند و با مسیر سازی برای دانشجویان و جوانان این مرز بوم چراغ هدایت علمی در جنگ نرم هستند.

معاون استاندار ادامه داد: امروز تک تک افراد جامعه از جمله مدیران و دانشگاهیان باید در بحث جهاد تبیین ورود جدی داشته باشند چراکه دشمن با تمام قدرت و توان خود در حال انجام جنگ نرم است.

نوشته های مشابه

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه در طول ۴۴ سال گذشته، اقدامات بزرگی در کشورمان رخ داده است، اظهار کرد: مجاهدت و جان‌فشانی‌های شهدا امروز موجب آسایش و رفاه جامعه اسلامی ایران شده است و زنده نگاه داشتن یاد و خاطره آن‌ها کمتر از مسیر شهادت نیست.

ابراهیمی با تاکید بر گرامیداشت یاد شهدای غواص گفت: این شهدا به صورت مظلومانه در دل آب به شهادت رسیدند و خون آن‌ها درخت تنومند انقلاب اسلامی را درمسیر توسعه و پیشرفت آبیاری کرده است.

وی افزود: عمده مدیران هشت سال دفاع مقدس جوانان ۱۸ تا ۲۲ ساله بودند که آینده ایران اسلامی را به جوانان امروز سپردند که نسل جدید باید در عرصه جنگ نرم حضور قدرتمندی داشته و آن را مدیریت کنند.

وی با اشاره به لزوم تبیین روحیه بسیجی در جامعه اضافه کرد: ما اگر بتوانیم روحیه بسیجی و انقلابی گری را در جامعه تقویت کنیم، در واقع تمامی مشکلات رفع می‌شود چراکه با ابزار جهاد تبیین می‌توان در همه حوزه‌ها با نیت الهی و مردمی پیش رفت.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به انتخابات پیش رو در ۱۱ اسفند ماه ادامه داد: دوازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین انتخابات مجلس خبرگان رهبری از اتفاقات مهم اسفند امسال است که مطمئن هستیم جوانان مشارکتی قابل توجه در آن خواهند داشت.

رئیس ستاد بزرگداشت شهدای غواص در حاشیه این همایش در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: در راستای ترویج فرهنگ و ایثار و شهادت و انتقال آن به نسل جوان بویژه دانشجویان و همچنین استقبال دانشجویان، چهارمین یادواره شهدای غواص به میزبانی دانشگاه فنی حرفه‌ای قاضی طباطبایی ارومیه برگزار شد.

رسول خداوردی وند خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت مسئله فرهنگ در جامعه و تاکید مقام معظم رهبری بر فعالیت‌های مناسب فرهنگی در دانشگاهها، دانشگاه فنی و حرفه‌ای قاضی طباطبایی ارومیه در راستای لبیک به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، برنامه‌های فرهنگی، اسلامی و انقلابی از جمله برگزاری یادواره شهدا را در اولویت کاری خود قرار داده است و همزمان با یادواره شهدای غواص یادواره شهدای امنیت و شهدای دانشجو نیز در این دانشگاه برگزار شده است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای قاضی طباطبایی ارومیه ادامه داد: در چهارمین یادواره شهدای غواص، حاضران یاد و خاطره ۳۲ شهید غواص استان آذربایجان غربی، سه شهید امنیت و سه دانشجوی شهید گرامی داشتند و از خانواده‌های ایشان تجلیل شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
توسعه‌ی پتروشیمی ارومیه کلیسای تاریخی