آسیب های اجتماعیاجتماعیقضایی و حقوقی

آزادی ۲۷۲ زندانی جرایم غیر عمد و محکومان مالی با اجرای پویش آزادی در آذربایجان غربی

در قالب اجرای طرح " پویش آزادی"  ۲۷۲ زندانی جرایم غیر عمد و محکومان مالی در آذربایجان غربی آزاد شدند.

به گزارش مجله خبری تحلیلی ایتوک، رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در مراسم آزادی ۲۷۲ زندانی جرایم غیر عمد و محکومان مالی که امروز در سالن جلسات خانه مطبوعات استان با حضور فتحی مدیر کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان،  ماموستا کلشی نژاد امام جمعه اهل سنت ارومیه و جمعی از خیران بزرگوار برگزار شد؛ گفت: طرح ” پویش آزادی ” به مناسبت میلاد حضرت علی و روز پدر با هدف آزادی زندانیان جرایم غیر عمد و محکومان مالی برگزار شد تا با کمک خیران سرپرستان خانواده ها آزاد شوند و در کنار خانواده خود باشند.

ناصر عتباتی با اظهار اینکه افتخار می کنیم حضرت علی (ع) مولای ماست چرا که ایشان نماد عدالت و نشان بخشش هستند و با الگو قرار دادن آن حضرت فرهنگ ایثار و گذشت در جامعه تبیین می شود.

او ادامه داد: بخشنده بودن و دستگیری از نیازمندان در خفا از دیگر ویژگی های مهم حضرت علی (ع) می باشد و خیران بزرگوار نیز به تاسی از آن حضرت در مقابل زندانیان و خانواده زندانی ها بی تفاوت نبودند.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی ادامه داد: شاکیان و اولیای دم نیز با پیروی از خصایص بخشندگی و ایثار حضرت علی (ع) تا به امروز با گذشت از حق قصاص خود، موجب آزادی ٣١ نفر از محکومین قصاص نفس شده اند که باید این گذشت را پاس داشت.

عتباتی به حضور و مشارکت خیران استان در امر آزادی زندانیان جرایم غیر عمد و مالی اشاره کرد و اظهار نمود: خیران عزیز و بزرگوار استان به نمایندگی از مردم اصیل و نوعدوست از تمامی بخشهای جامعه، با قومیت ها، مذاهب و ادیان مختلف با یک اتحاد مثال زدنی در امور خیر در کنار هم قدم بر می دارند که این اتحاد و هم دلی قابل ستودنی است.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم از کمک های خیران استان، دادگستری و در راس آن دکتر عتباتی به دلیل تلاشهایی که در راستای شناساندن مشکلات جامعه زندانی و خانواده آنها کرده اند؛  تقدیر شد و همچنین از تعدادی از خیران تجلیل به عمل آمد.

در این مراسم حکم آزادی دو نفر از محکومان نیز به صورت نمادین به آنها تحویل شد.

انتهای خبر/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
توسعه‌ی پتروشیمی ارومیه کلیسای تاریخی