اقتصادیکشاورزی و دامداریورزشی

امام جمعه تکاب:کم کاری مسئولان جهاد کشاورزی در حمایت از سرمایه گذاری دربخش احداث سردخانه

انتقاد امام جمعه تکاب از نبود سردخانه در شهرستان

به گزارش خبرنگار مجله خبری تحلیلی ایتوک، حجت الاسلام کوهی با اظهار اینکه کشاورزی یکی از ظرفیت های شهرستان تکاب است گفت: برای جلوگیری از مهاجرت مردم به شهرهای دیگر و ایجاد مهاجرت معکوس باید از کشاورزی و صنایع تبدیلی و تکمیلی حمایت شود.

او افزود: خیلی از باغداران امسال در فروش محصولشان با مشکل مواجه شدند، به اندک قیمتی فروختند و این نتیجه نبود حتی یک سردخانه است و باغدار مجبور است محصولش را به قیمت اندکی بفروشد.

امام جمعه مردم تکاب ضمن انتقاد از کم کاری مسئولان جهادکشاورزی و عدم حمایت آنها از سرمایه گداران، تصریح کرد: یک سرمایه گذاری چند سال قبل منزل خود را در تبریز فروخته و برای ساخت سردخانه به تکاب آمده است، اما اداره کل جهاد کشاورزی سالهاست او را معطل وام کرده است، آیا مسئولین جهاد کشاورزی نمی دانند شهرستان تکاب فاقد سردخانه است؟

حجت الاسلام کوهی در بخش دیگر سخنان خود به دیدار ورزشکاران با رهبر انقلاب اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب فرمودند: ایران قوی به ورزش قوی نیاز دارد و ما در شهرستان تکاب استعدادهای بسیار عظیم ورزشی داریم و یکی از شهرستان هایی که فاقد زیرساخت های ورزشی است، شهرستان تکاب می باشد، با وجود این که در این سال های اخیر از سوی بنیاد علوی و دیگر مجموعه ها خدماتی در این عرصه شده اما کافی نیست.

وی افزود: کارخانه ها و معادن می توانند حامی ورزش شهرستان باشند و معادن برای حمایت از جوانان تکاب وارد میدان شود و زیرساخت ها، سالن ها و ورزشگاه هایی را ایجاد کنند و اداره کل ورزش و جوانان نیز باید به تکاب بها بدهد.

امام جمعه تکاب گفت: یک جوان در خانواده ای فقیر در شهرستان تکاب توانسته مقام اول کشوری را به دست بیاورد اما برای حضور در مسابقاتی در جزیره کیش بلیط هواپیما را نتوانسته تهیه کند، وقتی این جوان حمایت نشود مایوس می شود، نمی تواند در عرصه های بین المللی حاضر شود، لذا برای تربیت نیروهای ورزشی باید مجموعه های خصوصی و دولتی پای کار بیایند.

حجت الاسلام کوهی ضمن نارضایتی از کوتاهی مسئولان در امر ورزش گفت: تا حالا چند مدیر استانی ورزش به این شهرستان سفر کرده اند؟ و رشه ورزش بها داده اند.؟

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
توسعه‌ی پتروشیمی ارومیه کلیسای تاریخی