اقتصادیاقتصادی

 اخبار بازار ارومیه

 اخبار بازار ارومیه

احیای 5400 واحد تعطیل و راکد در کشور از توفیقات دولت سیزدهم باشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، احیای ۵‌ هزار و ۴۰۰ واحد تعطیل و راکد در کشور را از توفیقات دولت سیزدهم معرفی کرده و افزود: ۲۰ هزار میلیارد تومان از منابع عمومی برای اشتغال به دستگاه‌های اجرایی اختصاص داده شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان‌غربی، سید صولت مرتضوی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری آذربایجان‌ غربی با اشاره به اینکه ثبات همچنین سرمایه‌های خارجی را به کشور سرازیر می‌کند، اظهار داشت: در نیمه دوم سال 1400 ما از رکود کمرشکن تاریخی اقتصادی عبور کردیم و در بهار 1402 نرخ رشد اقتصادی به 6.2 درصد رسیده است.

وی همچنین با اعلام اینکه در حوزه نفت و میعانات گازی به 16.5 درصد رشد اقتصادی رسیده‌ایم، افزود: بر این باوریم که دهه 400، دهه رونق و شکوفایی بوده و به رشد اقتصادی دو رقمی خواهیم رسید. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به رونق حوزه‌های مسکن، کشاورزی و خدمات در دولت سیزدهم نیز اشاره کرده و افزود: نرخ بیکاری کل کشور در سال گذشته 9 درصد بوده و کمترین نرخ بیکاری در دو دهه اخیر را شاهد بودیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در پایان با بیان اینکه دولت سیزدهم در تمام معادلات سیاسی جهان اثرگذار بوده، گفت: عضویت ایران در پیمان همکاری شانگهای نتیجه اجرای سیاست عزت، حکمت و مصلحت دولت سیزدهم بوده و این رویه دولت باعث شده بسیاری از مخالفان امروز به موافقین تبدیل شوند.

مراسم رژه نیروهای مسلح مستقر در آذربایجان‌ غربی همزمان با نخستین روز از هفته دفاع مقدس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، مراسم سان و رژه نیروهای مسلح مستقر در استان آذربایجان‌ غربی صبح امروز و در نخستین روز از هفته دفاع مقدس برگزار شد. در این مراسم، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌ غربی، استاندار، فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی، مدیران کل دستگاه‌های مختلف قضائی و اجرایی و نیز نمایندگان مجلس شورای اسلامی حضور داشتند. یگان‌های پیاده و خودرویی نیروهای مسلح حاضر در مراسم، از مقابل قرآن کریم، تمثال شهدای دفاع مقدس و مدیران حاضر رژه رفته و آمادگی خود را به نمایش گذاشتند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
توسعه‌ی پتروشیمی ارومیه کلیسای تاریخی