اقتصادیکشاورزی و دامداری

افزایش ۲۲ درصدی توزیع کود کشاورزی در آذربایجان غربی

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی آذربایجان‌غربی از افزایش ۲۲ درصدی توزیع کود کشاورزی در استان خبر داد.

به گزارش مجله خبری تحلیلی ایتوک، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی آذربایجان غربی گفت: در سال جاری با وجود چالش‌های بین‌المللی در حوزه تأمین نهاده‌های کشاورزی، تاکنون بیش از ۹۱ هزار و ۳۰۰ تن انواع کودهای ازته، فسفاته و پتاسه تدارک دیده‌ شده که این میزان ۲۲ درصد نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته رشد داشته است.

محمود مظلومی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون ، حدود ۸۳ هزار و ۶۰۰ تن کود در سطح شهرستان های استان توزیع شده است، افزود: این میزان کود شامل ۶۵ هزار و ۶۵۰ تن کود ازته، ۱۴ هزار و ۹۰۰ تن فسفاته و سه هزار و ۴۵ تن پتاسه بوده که در بین کارگزاران استان توزیع شده است.

وی افزود: تاکنون بیش از ۷۷ درصد از تعهد کود امسال در آذربایجان غربی با تلاش و پیگیری های انجام گرفته تهیه و تامین شده است.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی آذربایجان غربی اظهار کرد: برنامه ابلاغی سال جاری تامین، تدارک و توزیع ۱۱۸ هزار و ۵۲۵ تن انواع کودهای ازته، فسفاته و پتاسه است که با برنامه‌ریزی مناسب و تمهیدات لازم انتظار می‌رود صددرصد برنامه ابلاغی اجرایی شود.

مظلومی خاطر نشان کرد: هم‌اکنون بیش از سه هزار و ۲۰۰ تن انواع کود های ازته، فسفاته و پتاسه در انبار های استان ذخیره سازی شده است و حمل و ارسال کودهای شیمیایی از مبادی، پتروشیمی ها و کارخانجات تولید داخل کشور کماکان ادامه دارد.

وی گفت: باغداران برای تغذیه زمستانه درختان میوه خود که بهترین زمان و فرصت برای تغذیه و اصلاح خاک محسوب می شود، کودهای یارانه ای مورد نیاز خود را از کارگزاری های مجاز این شرکت تهیه کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
توسعه‌ی پتروشیمی ارومیه کلیسای تاریخی