اجتماعیمسکن

امضا تفاهم‌نامه همکاری مشترک راه و شهرسازی با بسیج مهندسین آذربایجان‌غربی

امضا تفاهم‌نامه همکاری مشترک راه و شهرسازی با بسیج مهندسین آذربایجان‌غربی

سید محسن حمزه‌لو در گفتگو با خبرنگار مجله خبری تحلیلی ایتوک، آظهار کرد: تفاهم‌نامه همکاری مشترک اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی و بسیج جامعه مهندسین عمران و معماری در راستای حمایت از احیا، بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری، امضا شد.

وی اظهار کرد: مهمترین اصل در بازآفرینی شهری ارتقای زندگی شهری ساکنان محلات و محدوده‌های بافت هدف است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی افزود: حمایت از احیا، بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری، حمایت از تولید و عرضه مسکن با هدف تسریع در تحقق اهداف بازآفرینی شهری و شتاب بخشی به اجرای سیاست‌های نوسازی مساکن در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری از اهداف این تفاهم‌نامه است.

وی بیان کرد: استفاده از توانایی‌ها و پتانسیل‌های گروه‌های تخصصی بسیج مهندسان عمران و معماری آذربایجان‌غربی با رویکرد نقش آفرینی در عرصه بازآفرینی شهری در استان تفاهم‌نامه همکاری مشترک اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی و بسیج جامعه مهندسین عمران و معماری تبادل شد.

حمزه‌لو گفت: بسته‌های تشویقی ۱۹ گانه و تسهیلات بانکی برای واحدهای مسکونی بافت‌های فرسوده (محدوده‌ها و محلات هدف بازآفرینی شهری) در استان در دست اجراست.

وی تاکید کرد: توجه به نوسازی بافت‌های فرسوده و گسترش خدمات در این محدوده‌ها موجب رونق صنعت ساخت مسکن می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: توسعه صنعت ساختمان نیازمند همکاری و هم افزایی تمام دستگاه‌های اجرایی است.

حمزه‌لو افزود: بهسازی و ایمن‌سازی بافت‌های فرسوده به مشارکت و همکاری دستگاه‌های خدمات‌رسان و همچنین همکاری مردم و بخش خصوصی و انبوه‌سازان نیاز دارد.

وی بیان کرد: توجه به این بخش حائز اهمیت است که بخشی از تعهدات و تکالیف نهضت ملی مسکن، نوسازی مسکن در حوزه بازآفرینی شهری بوده و تمهیدات لازم برای اجرای هر چه بهتر و سریع تر این طرح سنجیده شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
توسعه‌ی پتروشیمی ارومیه کلیسای تاریخی