اجتماعیاجتماعیدین، قرآن و اندیشه

برگزاری مراسم تجلیل از برگزیدگان مهرواره هوای نو در ارومیه

تجلیل از برگزیدگان مهرواره هوای نو

به گزارش خبرنگار ایتوک، حجت الاسلام منصور امامی مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی امروز در مراسم تجلیل از برگزیدگان “مهرواره هوای نو” که در سالن شهید کاظمی ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: هیئت بزرگترین تشکل مردمی در کل دنیا و تاریخ است و این درایت و حکمت نبی مکرم اسلام و اهل بیت علیهم السلام بود که برنامه ای را طراحی کردند که محبین اهل بیت در کنار هم قرار گیرند و برای اهل بیت عزاداری کنند و هیئتی ها و عزاداران اهل بیت و محبین امام حسین (ع) مورد دعای خیر امام صادق (ع) قرار گرفته اند.

حجت الاسلام امامی افزود: امام صادق علیه السلام، اهل انفاق بودن، به زحمت افتادن در مسسیر حق، داشتن اخلاص، عصبانی کردن دشمن و عدم داشتن حب دنیا و رضایت خدای متعال را از اوصاف هیئتی ها و عزاداران اهل بیت شمرده است و ما باید عظمت و اعتباری خدمت در آستان اهل بیت را بشناسیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی تصریح کرد: مهرواره هوای نو به دنبال این است که اعلام بکند، هیئت می تواند در جامعه هوای جدید و امید و آرامش را تزریق کند و هیئت ضمن حفظ اصالت و سنتی خود باید چترش را گسترده تر کند و کسانی که از مکتب اهل بیت فاصله گرفته اند به هیئت و شناخت اهل بیت بیشتر از دیگران نیاز دارند و لذا لازم است در هیئت ها به موضوعات تخصصی بپردازیم به خانواده جایگاه بدهیم.

وی گفت: اساس هیئت بر خانواده دوستی است و امام حسین علیه السلام با همه خاندان و خانواده مطهر خویش از اسلام و قرآن دفاع کرد و این برای ما یک الگو است و لذا لازم است هیئت برای خانواده برنامه جدی داشته باشد.

حجت الاسلام امامی توجه به نوجوانان را از دیگر رساات های امروز هیئات مذهبی دانست و ادامه داد: در اغتشاشات سال گذشته دشمن به سمت نوجوانان رفت و لذا لازم است هیئت برای نوجوانان برنامه ویژه داشته باشد. و باید موضوعات محوری و نیاز روز در هیئت تبیین شود.

وی اضافه کرد: در عرصه های خدمت رسانی اجتماعی هیئات مذهبی نشان داده اند که همیشه در میدان هستند، در سیل و زلزله و کرونا و …. هیئت در خط مقدم بوده و هر زمان انگلیس و غرب خواسته اند به اسلام حمله کنند، هیئت را در خط مقدم حمله خود قرار داده اند و دشمن به قدرت هیئت پی برده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی توجه به هنر و رسانه را یکی از مهم ترین نیازهای امروز هیئات مذهبی دانست و تاکید کرد: و رهبر انقلاب می فرمایند هیچ اندیشه ای بدون هنر باقی نمی ماند و امروز بسیاری از نوجوانان قادر هستند با گوشی های خود تدوین فیلم و تصویر انجام دهند و باید این ها را شناسایی کرده و در هیئت بدان ها نقش و جایگاه بدهیم تا خدمات هیئت را در عرصه هنر و رسانه ظهور و بروز بدهند و باید در عرصه رسانه و هنر خدمات هیئت ظهور پیدا کند.

وی در ادامه توجه به شادی را از دیگر رسالت های هیئات مذهبی عنوان کرد و گفت: در اعیاد بزرگ خصوصا غدیر و … هیئات مذهبی به خوبی به میدان می آیند و نشان می دهند که هیئت فقط برای گریه کردن نیست در روزهای شادی هم هیئات ها در خط مقدم است و باید در نیمه شعبان، غدیر و پیاده روی غدیر هیئات مذهبی با قدرت بیشتری به میدان بیاید.

حجت الاسلام امامی تاکید کرد: هیئت در عرصه انقلاب اسلامی می تواند نقش اساسی داشته باشد و هیئت نمی تواند بگوید من خودم را از سیاست کنار کشیده ام البته باید مراقب سیاسی بازی ها باشد و باید پرچم و علم فعالیت های اجتماعی، دینی، فرهنگی و … در دست هیئات مذهبی باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
توسعه‌ی پتروشیمی ارومیه کلیسای تاریخی