اجتماعیخودرو و حمل‌ و‌ نقل

سرپرست تیم بازرسی پل میانگذر دریاچه ارومیه گفت: هیچ آسیب و تخریبی در این پل مشاهده نشده و این سازه در وضعیت مطلوب سرویس دهی است.

به گزارش خبرنگار مجده خبری تحلیلی ایتوک، مرتضی دولتمند روز دوشنبه در بازدید از پل میانگذر دریاچه ارومیه  گفت: بازرسی‌های ادواری روزانه از این پل ادامه دارد و همواره این پل رصد می شود.

وی اضافه کرد: بررسی نتایج آزمایشگاهی نمونه های دریافتی از پل ادامه دارد و هیچ گونه آسیب و تخریبی مشاهده نشده است.

رییس اداره هماهنگی حمل و نقل اداره‌ کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی نیز در این بازدید گفت: آزمایش‌های بتنی پل در راستای ارتقای ایمنی و ایستایی قطعات سازه و همچنین بررسی وضعیت پایدار پل میان‌گذر در ۲ مرحله میدانی و آزمایشگاهی صورت می‌گیرد.

آرش امینی افزود: بازرسی این طرح در راستای اجرای برنامه‌های ارتقای ایمنی و نگهداری استاندارد پل میانگذر دریاچه ارومیه و براساس جدول زمانبندی بازرسی های ادواری بر پایه جدید ترین روش های علمی و به صورت دوره ای انجام می‌شود.

وی بیان کرد: انجام این آزمایشات زمینه لازم برای بازرسی های مداوم نگهداری از پل میانگذر دریاچه ارومیه را فراهم کرده و بازرسی های سطح سه و چهار نیز اجرایی شده است.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه سطح تراز آبی دریاچه ارومیه پایین آمده و ستون های پل و بتن ها خارج از آب قرار گرفته است، امکان قلیایی شدن قطعات وجود دارد که این رصد و کنترل برای تدبیر شرایط جدید انجام می‌گیرد.

رییس اداره هماهنگی حمل و نقل اداره‌ کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با اشاره به همراهی دانشگاه ارومیه در طرح بررسی و کنترل پل میانگذر دریاچه ارومیه گفت: طبق اعلام کارشناسان تمامی قطعات پل در حال حاضر در سطوح قابل قبول ایمنی است

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
توسعه‌ی پتروشیمی ارومیه کلیسای تاریخی