اقتصادیبازرگانیخودرو و حمل‌ و‌ نقل

  شناسایی بیش از ۵ هزار  تخلفات اضافه تناژ در آذربایجان غربی

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از  شناسایی بیش از ۵ هزار  تخلفات اضافه تناژ در استان خبر داد. 

به گزارش مجله خبری ایتوک، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با اظهار اینکه طرح شناسایی برخورد با متخلفین اضافه تناژ با رویکرد شناسایی و برخورد با موارد تخلف تناژ بالا که آسیب بیشتری بر بستر و ابنیه فنی راه وارد می کند، از ابتدای سالجاری در استان اجرا می شود؛ گفت: طرح مذکور در قالب گشت های مشترک پلیس راه استان و انجمن های صنفی شرکت های حمل و نقل کالا، در کلیه محورها به خصوص در مبادی بارگیری (معادن) اجرا می‌شود.

علی مدقالچی با بیان اینکه سال گذشته ٣ هزار و ٩١٨ تن به عنوان اضافه تناژ در جاده‌های آذربایجان‌ غربی ثبت شده بود؛ گفت: در سال جاری این رقم به یک هزار و ٧٧٢ تن افزایش یافته است.

وی افزود: در ده ماهه سال جاری در راستای طرح تشدید برخورد با متخلفین اضافه تناژ  ۵ هزار و ۶٩٠ تن بار بیش از ظرفیت مجاز توسط وسایل نقلیه شناسایی و اعمال قانون شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۵ درصد افزایش داشت.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: با توجه به سهم بسیار زیاد این دسته از وسایل نقلیه در ترددهای روزانه استان، به منظور تشدید برخورد با متخلفین در محورهای پرتخلف از جمله ارومیه، میاندوآب، بوکان و نقده ضمن نظارت و کنترل توسط باسکول های ثابت و سیار در مبادی بارگیری، اقدامات پیشگیرانه ای نیز به جهت جلوگیری از تکرار تخلف و خسارت به سرمایه ملی با همکاری پلیس راه از جمله توقیف وسیله نقلیه در پارکینگ، لغو کارت هوشمند راننده و ناوگان در دست اجرا است.

انتهای خبر/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
توسعه‌ی پتروشیمی ارومیه کلیسای تاریخی