اجتماعیپلیس و انتظامیحوادثسفرسلامت

آمادگی ٩٠٠ راهدار آذربایجان‌غربی برای خدمات رسانی در طرح زمستانی

آمادگی ٩٠٠ راهدار آذربایجان‌غربی برای خدمات رسانی در طرح زمستانی

به گزارش مجله خبری تحلیلی ایتوک، منصور نصرتی، مسئول طرح راهداری زمستانی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی، با اشاره به رفع مشکلات و جلوگیری از راهبندان بر اثر بارش برف و کولاک گفت: نیاز است تا قبل از شروع بارندگی ها هماهنگی لازم با دستگاه های مختلف برای استفاده از تمام ظرفیت های موجود به عمل آید تا بتوان در کمترین زمان ممکن بیشترین خدمات رسانی انجام شود.

وی با اشاره به آغاز طرح سراسری زمستانی در ۱۵ آذرماه سال جاری اضافه کرد: برای اجرای این طرح در استان، ٩٠٠ نفر راهدار و پشتیبان در قالب ٢٨ اکیپ و ٢٠ گشت راهداری برای اجرای طرح زمستانه در نظر گرفته شده است.

نصرتی افزود: همچنین ۴١۵ دستگاه سبک، نیمه سبک و سنگین، شامل ٢٠ برف روب مکانیزه نیز برای خدمات رسانی آماده شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه در فصل زمستان در برخی محورها با بارش شدید برف و کولاک مواجه می‌شویم، خاطرنشان کرد: برای افزایش آمادگی لازم و جلوگیری از مسدود شدن مسیرها در انبارهای راهدارخانه ها، نزدیک به ۶٠ هزار تن ماسه و نمک برای نگهداری، بازگشایی ویخ زدایی محور های مواصلاتی استان انباشته شده است.

وی ادامه داد: محل استقرار تیم ها و گشت ها مشخص شده و این اکیپ ها در ۶٨ راهدارخانه و مقاطعی از محورها حضور خواهند داشت و با تمام وجود در راستای تأمین آسایش و امنیت جاده‌ها به مردم کمک‌رسانی می‌کنند.

نصرتی همچنین بر افزایش ایمنی راه ها قبل از شروع فصل زمستانی تأکید کرد و گفت: اولویت اصلی راه های شریانی و اصلی است؛‌ در این خصوص کارگاه های فعال راهسازی در طول استان رصد و پایش شده، تا در صورت بروز وضعیت اضطراری در آن محور ازطریق ستاد بحران از ماشین آلات این کارگاه ها استفاده شود.

این مقام مسئول گفت: برای سهولت تردد پیش از سفر با تلفن گویای ١۴١ مدیریت راه‌های استان که به صورت شبانه روزی پاسخگوی همشهریان است تماس گرفته و از وضعیت محور مورد نظر اطلاعات کامل را کسب کنید.

مسئول طرح راهداری زمستانی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی با تاکید بر رعایت نکات ایمنی و همراه داشتن زنجیر چرخ خاطرنشان کرد: از هم‌استانی‌ ها درخواست می‌شود به هنگام رانندگی در رورزهای بارندگی از سالم بودن سیستم روشنایی وسیله نقلیه، لاستیک ها، سیستم گرمایشی و برف پاک کن اطمینان حاصل کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
توسعه‌ی پتروشیمی ارومیه کلیسای تاریخی