سیاسیفرهنگی

مقاومت فلسطین حاصل تفکر و اندیشه امام خمینی (ره)

مقاومت فلسطین حاصل تفکر و اندیشه امام خمینی (ره)

به گزارش مجله خبری تحلیلی ایتوک، سردار سرتیپ دوم پاسدار محمدحسین رجبی در همایش انس و مودت وابستگان سپاه میاندوآب در سخنانی با تجلیل از رشادت‌های ایثارگران هشت سال دفاع مقدس، اظهار کرد: شما رزمندگان شهدای زنده هستید که در دوران دفاع مقدس، حماسه‌آفرینی کرده و در روزهای سخت زحمت کشیده‌اید و این ایثارگری‌ها فراموشی ناشدنی است.

فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی با بیان اینکه پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت در سلسله شهدا هستند که دشمن را نابود کردند، افزود: امروز رزمندگان و فرزندان شما، سنگرها را تحویل گرفته و در عرصه مجاهدت حاضر بوده و راه شما را با افتخار ادامه می‌دهند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه میاندوآب و مردم این شهرستان نقش و جایگاه ویژه‌ای در دوران دفاع مقدس و دفاع از انقلاب و ولایت داشته‌اند، گفت: میاندوآب، سرزمین مجاهدت‌ها و مجاهدان خستگی‌ناپذیر است که رزمندگان این سرزمین در عرصه‌های مختلف خوش درخشیده و به نقش خویش به نحو احسن عمل کرده‌اند.

رجبی در بخش دیگری از سخنان خویش با اشاره به مقاومت فلسطین و طوفان الاقصی، تصریح کرد: حضرت امام خمینی (ره) بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی، با رهبری انقلاب اسلامی بنای محکمی را بنیان نهادند که امروز حاصل این افق دید، تفکر و اندیشه را در فلسطین و در یمن و در جای‌جای جبهه مقاومت شاهد هستیم.

فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی با اشاره به اقدام اخیر انصارالله یمن، اظهار کرد: ما امروز برکت اسلام و نعمت ولایت‌فقیه و افق دید حضرت امام خمینی (ره) را شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه امروز حزب‌الله که از ثمرات انقلاب اسلامی است در معادلات جهانی جای داشته و نقش بازی می‌کند، افزود: حضرت امام خمینی (ره) در تراز تاریخ یک سازماندهی بسیار خوب انجام داد.

رجبی در ادامه با تأکید بر اینکه باید فرامین امامین انقلاب در سرلوحه کار ما باشد، گفت: تربیت نسل جوان و در تراز انقلاب اسلامی وظیفه ما بوده و برای تربیت نسل در تراز انقلاب اسلامی باید فرامین رهبر معظم انقلاب را آویزه گوش خود کنیم.

فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی به اهمیت پرورش در کنار آموزش اشاره و اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در مدارس راهیان کوثر به آن توجه شده، مقوله پرورش و تربیت بوده که آن را در کنار آموزش دنبال کرده‌ایم.

در ادامه این مراسم رسول سید تاج‌الدینی کانون وابستگان سپاه شهدا آذربایجان غربی نیز در سخنانی به تشریح برنامه‌ها و اقدامات انجام‌گرفته در امور مربوط به وابستگان پرداخت.

همایش انس و مودت وابستگان سپاه میاندوآب به مدت دو روز و با سخنرانی سردار سرتیپ پاسدار علی‌اکبر پور جمشیدیان فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) نیروی زمینی سپاه و سردار سرتیپ دوم پاسدار محمدحسین رجبی فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی در هتل لاله میاندوآب برگزار شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
توسعه‌ی پتروشیمی ارومیه کلیسای تاریخی