اجتماعیمسکن

معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: ۶۲۳ هکتار زمین برای اجرای طرح‌های نهضت ملی مسکن در استان تامین شد.

تامین زمین برای اجرای نهضت ملی مسکن

رسول عطایی معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی در گفتگو با خبرنگار مجله خبری تحلیلی ایتوک، اظهار کرد: ۶۲۳ هکتار زمین برای اجرای طرح‌های نهضت ملی مسکن در چهار شهر استان تامین شده است.

عطایی با بیان اینکه این اراضی در شهرهای سلماس، خوی، بوکان و مهاباد تامین شده است؛ تصریح کرد: ۲۱۴ هکتار در شهر سلماس، ۶۴ هکتار در شهر خوی، ۱۱۵ هکتار در شهر بوکان و ۲۳۰ هکتار در شهر مهاباد شناسایی و تامین شده است.

معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: این اراضی در راستای بهبود روند اجرایی نهضت ملی مسکن در شهرستان‌های آذربایجان‌غربی تامین شده است.

عطائی افزود: تامین اراضی برای اجرای طرح‌های نهضت ملی مسکن در شهرستان‌های مذکور مشکلی ندارد و روند اجرای طرح‌های مسکن با جدیت دنبال می‌شود.

بنا بر این گزارش؛ امروزه خانه‌دار شدن به رویایی دست نیافتنی برای بیشتر افراد جامعه به‌ویژه جوانان تبدیل شده است و وضعیت به گونه‌ای است که جوانان ما به دلیل نداشتن سرپناهی امن و مطمئن از تشکیل خانواده سرباز می‌زنند و به نوعی از این مساله فرار می‌کنند.

بر این اساس دولت سیزدهم برای رفع این مشکل در صدد اجرای طرحی با عنوان نهضت ملی مسکن در کشور برآمد تا بتواند این گره را از زندگی جوانان و خانواده‌های فاقد مسکن بازکند و به نوعی امیدی تازه را در میان مردم ایجاد کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
توسعه‌ی پتروشیمی ارومیه کلیسای تاریخی