اجتماعی

تخصیص ۲۲ هزار میلیارد اعتبار برای مهار آب‌های مرزی آذربایجان غربی

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی خبر از تخصیص ۲۲ هزار میلیارد اعتبار برای مهار آب‌های مرزی خبر داد.

مجید رستگاری در گفتگو با خبرنگار مجله خبری تحلیلی ایتوک، اظهار کرد: بر اساس پیگیری‌های به‌عمل آمده و عنایات ویژه دولت سیزدهم و مقام عالی استان، اعتباری  بالغ بر ۲۲ هزار میلیارد ریال برای تکمیل پروژه‌های مرتبط با مهار آب‌های مرزی در استان آذربایجان‌غربی از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی  تصویب شد که از این مبلغ بیش از پنج هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال تخصیص یافته است.

وی افزود: با تخصیص این اعتبار بیش از ۳۸ هزار هکتار شبکه آبیاری و زهکشی‌ به مجموع شبکه‌های آبیاری و زهکشی در دست بهره‌برداری در سطح استان افزوده خواهد شد.

مدیرعامل آب‌منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: با این میزان اعتبار؛ ۱۹ هزار و ۲۵۰ هکتار از شبکه‌های آبیاری و زهکشی پایاب سد کرم آباد پلدشت،۱۳ هزار هکتار از شبکه آبیاری و زهکشی پایاب سد سیلوه پیرانشهر، دوهزار و ۳۵۰ هکتار از شبکه غازان، دو هزار هکتار از شبکه شهید قنبری و یک هزار و پانصد هکتار از شبکه دشت نازک آماده و به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی گفت: با توجه به تخصیص بودجه لازم در ۹ ماه آینده عملیات اجرایی شبکه‌های آبیاری و زهکشی تکمیل شده و تا شهریور ماه سال ۱۴۰۳ مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

رستگاری خاطرنشان کرد: ایجاد شبکه‌های آبیاری و زهکشی اراضی، موجبات جلب رضایتمندی مردم منطقه را فراهم کرده و ضمن رونق کشاورزی باعث تثبیت جمعیت روستایی و حتی مهاجرت معکوس از شهر به روستا در مناطق مرزی استان می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
توسعه‌ی پتروشیمی ارومیه کلیسای تاریخی