اجتماعیسلامتفرهنگیورزشی

فرمانده سپاه شهدا: ورزشکاران سفیران فرهنگی ارزش های اسلامی هستند

ورزشکاران سفیران فرهنگی ارزش های اسلامی هستند

به گزارش خبرنگار مجله خبری تحلیلی ایتوک، فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی روز شنبه در دیدار با نخبگان ورزشی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه کارکرد فرهنگی در حوزه ورزش یک اصل اساسی است و نباید مورد غفلت قرار گیرد، گفت: ورزشکاران سفیران فرهنگی مناطق و استان‌های خود هستند و ورزش ظرفیتی مهم برای تبیین ارزش‌های اسلامی به شمار می‌رود.

سردار محمدحسین رجبی افزود: ظرفیت‌های ورزشی آذربایجان‌غربی برای هویت‌بخشی و افزایش نشاط و شادابی اجتماعی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد و نشاط و شادابی در سایه ورزش موضوعی است که باید بیشتر پیگیری شود.

وی اظهار کرد: استعداد یابی ورزشی به ویژه از میان جوانان و نوجوانان نقاط مرزی و محروم نیز نباید مورد غفلت واقع شود و جذب جوانان به این امر بسیار مهم است.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی با بیان اینکه ورزش یک سرمایه اجتماعی قلمداد می‌شود، بیان کرد: گویش، رفتار و پوشش فرد ورزشکار در کشور‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد بنابراین نباید از تاثیر گذاری ورزش غفلت شود.

نوشته های مشابه

سردار رجبی اظهار کرد: هم اکنون امنیت پایداری به همت نیرو‌های نظامی و انتظامی در آذربایجان غربی برقرار است و باید از این شرایط در راستای ترویج فرهنگ ورزش و نشاط آفرینی در جامعه استفاده شود.

وی تاکید کرد: لازم است برای پیشبرد بهتر امور مسوولان هیات‌های ورزشی استان به دور از سفارش‌ها و لابی گری‌ها و از بین افرادی متعهد و با ایمان انتخاب شود و در این زمینه دقت بسیاری شود.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی با بیان اینکه، ایران قوی باید ورزش قوی نیز داشته باشد، افزود: قرار گرفتن ورزشکاران در تراز ورزشکاران بین المللی و افتخارآفرین در عرصه‌های مختلف مایه فخر و مباهات ملت ایران و امت اسلامی است بنابراین افتخارآفرینی ورزشکاران ایرانی باعث سرشکستگی دشمنان می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
توسعه‌ی پتروشیمی ارومیه کلیسای تاریخی