اجتماعی

افزایش ۳۲ درصدی تردد مسافر از پایانه مرزی تمرچین

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از افزایش ۳۲ درصدی تردد مسافر از پایانه مرزی تمرچین خبر داد.

به گزارش خبرنگار مجله خبری تحلیلی ایتوک، ایرج دست نشان مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با اعلام این خبر گفت: با توجه به افزایش تردد زوار از پایانه مرزی تمرچین در مقایسه با سال قبل، میزان کلی تردد مسافر در این مرز نسبت به مدت مشابه سال گذشته نیز ۳۲ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: بیش از ۶۳۱ هزار نفر مسافر در طول ۸ ماهه گذشته از سال از این مرز تردد کرده اند که سهم مسافرین ایرانی بیش از ۳۳۲ هزار تردد و مسافرین خارجی بالغ بر ۲۹۸ هزار بوده که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۳۲ درصد افزایش پیدا کرده است

دست نشان خاطر نشان کرد: در حوزه ناوگان مسافری نیز بیش از ۷ هزار خودرو از این مرز تردد داشته اند که به تفکیک شامل ۳۷۰۰ خودروی ورودی و ۳۶۰۰ خودروی خروجی را شامل می شود.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: تردد ناوگان باری از این مرز نیز با توجه به افزایش خدمات رسانی در محور های مواصلاتی و پایانه مرزی تمرچین و همچنین بهسازی مسیر دسترسی به این مرز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۷ درصد افزایش پیدا کرده است که این آمار نیز تردد بیش از ۶۶ هزار خودرو را نشان می دهد.

دست نشان یادآور شد: ۲۵ درصد مرز های زمینی کشور در استان آذربایجان غربی واقع شده است و این استان نقش به سزائی در ترانزیت کالا به شمال شرق عراق و اروپا را بر عهده دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
توسعه‌ی پتروشیمی ارومیه کلیسای تاریخی