بیمارستان های ارومیه

بیمارستان طالقانی ارومیه

بیمارستان طالقانی ارومیه در منطقه جنوب غربی شهرستان ارومیه، در ساحل رودخانه شهرچای و در خیابان آیت‌الله کاشانی واقع شده است. پیش از انقلاب این مرکز با ساختمان‌های متعدد و پراکنده به منظور کاربری‌های متفاوت ساخته شده بود، در سال 1359 به دنبال آغاز جنگ  تحمیلی عراق علیه ایران، این ساختمان که دارای کاربری‌های غیر درمانی بودند و در خدمت ارگان‌های گوناگون بودند جهت پاسخگویی به نیازهای درمانی و اورژانسی آن برهه‌ی حساس زمانی تغییر کاربری داده و با چارت تشکیلاتی 450 تختخوابی با مجوز رسمی سازمان بهداری آن دوره، بیمارستان آموزشی و درمانی آیت الله طالقانی را تشکیل دادند.

اگر علاقمند هستید مقاله بیمارستان های ارومیه را بخوانید.

معرفی بیمارستان طالقانی  ارومیه

بیمارستان طالقانی ارومیه در ابتدا در تخصص‌های اتاق عمل، ارولوژی، ارتوپدی و داخلی فعالیت درمانی خود را آغاز نمود اما طی سال‌های اخیر در تخصص‌های داخلی، عفونی، قلب، پوست و مسمومیت ریفرال استان آذربایجان غربی بوده است. این بیمارستان در دوره پاندمی کرونا به عنوان تنها مرکز ریفرال بیماری  Covidبه مدت بیش از دو سال صرفا ماموریت مداوای بستریهای کرونایی را بر عهده داشت.

پس از اعلام پایان یافتن پاندمی کوید و بازگشت جامعه به شرایط عادی این مرکز درمانی با تخصص‌های داخلی، عفونی، مسمومیت ، قلب و عروق، پوست، مغز و اعصاب فعالیت خود را در پیش گرفته است.

معرفی بیمارستان طالقانی ارومیه

بخش‌های مختلف بیمارستان طالقانی  ارومیه

ظرفیت بیمارستان طالقانی  ارومیه در حال حاضر۲۱۸ تخت است و مركز دیالیز، تخت‌های تحت نظر اورژانس، اورژانس، انژیوگرافی بخش‌هاس ستاره‌دار این بیمارستان هستند.

درمانگاه اعصاب و روان (روانپزشکی)، درمانگاه عمومی، درمانگاه پوست، درمانگاه داخلی، درمانگاه عفونی، درمانگاه قلب، درمانگاه فوق تخصصی غدد، درمانگاه فوق تخصصی کبد و گوارش بخش‌های کلینیکی بیمارستان طالقانی ارومیه را تشکیل می‌دهند.

بیمارستان آذربایجان ارومیه از بهترین بیمارستان های ارومیه با تجهیزات روز دنیا می باشد برای اطلاع بیشتر کلیک نمایید.

بیمه های طرف قرارداد بیمارستان طالقانی  ارومیه

بیمه خدمات درمانی – تامین اجتماعی –کمیته امداد امام خمینی – نیروهای مسلح – بانک (سپه، تجارت، صادرات، ملت، کشاورزی) – شرکت بیمه آسیا – بیمه سینا – بیمه دانا – بیمه میهن – بیمه ایران –بیمه آرمان – بیمه البرز- شرکت کمک رسان ایران – کانون سر دفتر داران و دفتر یاران – صدا و سیمای استان – نیروی انتظامی – سپاه شهدا استان – شرکت هواپیمایی (هما)

لیست پزشکان بیمارستان طالقانی  ارومیه

 

پزشکان گروه عفونی

دکتر قره‌باغ ، دکتر نژادابراهیم ، دکتر موسوی ، دکتر حبیب‌پور

پزشکان گروه داخلی

دکترنجفی‌نیا ، دکتر طلااحمدی ،

پزشکان گروه قلب

دکتر حاجی‌زاده ، دکتر فرامرززاده، دکتر سلیمانی، دکتر آشام

پزشکان گروه پوست

دکتر سلام‌زاده، دکتر مظاهرپور، دکتر زرتاب،

پزشکان گروه داخلی اعصاب

دکتر فیض الهی

لیست پزشکان بیمارستان طالقانی ارومیه

جمع‌بندی

کادر درمان بیمارستان طالقانی  ارومیه بر آن هستند تا با استفاده از فناوری روز، ارزنده‌ترین و با کیفیت‌ترین خدمات سلامت را به مردمان غیور و شریف استان آذربایجان غربی ارائه نمایند.

آنان بر پایه‌ٰی ارزش‌هایی همچون قانون‌مداری، حفظ کرامت ارباب رجوع، رعایت منشور حقوق بیمار، رعایت اصول حرفه‌ای و اخلاقی در ارائه‌ی خدمات درمانی،  بهبود مستمر و ارتقاء کیفیت خدمات بالینی، رعایت ارزش‌های دینی و اعتقادی و احترام به فرهنگ‌های بومی استان در راستای تحقق «انسان سالم، محور توسعه پایدار» گام برمی‌دارند.

پرسش‌های پرتکرار

بیمارستان طالقانی ارومیه کجاست ؟

این بیمارستان در شهر ارومیه، خیابان کاشانی، بیمارستان آیت‌الله طالقانی

شماره تماس بیمارستان طالقانی ارومیه چیست ؟

شماره تلفن بیمارستان طالقانی : 33461680-44    شماره فکس : 33449300-44

وب سایت:   www.taleghani.umsu.ac.ir

آدرس پست الکترونیکی: taleghanihospital@umsu.ac.ir

با مجله خبری اختصاصی ارومیه ایتوک بهترین مطالب را بخوانید.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
توسعه‌ی پتروشیمی ارومیه کلیسای تاریخی