اجتماعی

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی مطرح کرد: توسعه پایدار روستایی در راستای تقویت راه مناسب

توسعه پایدار روستایی در راستای تقویت راه مناسب

ایرج دست‌نشان در گفتگو با خبرنگار مجله خبری تحلیلی ایتوک، با اشاره به آسفالت راه‌های روستایی در استان اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون هفت هزار خانوار در روستاهای آذربایجان غربی از نعمت راه آسفالته برخوردار شدند و در مجموع 130 کیلومتر از راه‌های روستایی آسفالت شده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی باتوجه‌به عملکرد آسفالت راه‌های روستایی استان گفت: از ابتدای سال تا پایان آبان‌ماه جاری، در راستای ارائه خدمات حداکثری به مردم به‌ویژه در مناطق روستایی و کم‌برخوردار، این اداره کل در چارچوب وظایف سازمانی خود با جدیت تمام نسبت به ساخت و توسعه راه‌های روستایی در استان پرداخته است.

وی ادامه داد: ساخت راه مناسب برای روستاها و مناطق کم‌برخوردار از جمله مهم‌ترین و شاخص‌ترین عوامل توسعه پایدار در زمینه زیرساخت‌های عمرانی بوده و نتایج مطلوبی از جمله محرومیت‌زدایی از مناطق کم‌برخوردار، مهاجرت معکوس از شهر به روستا، رونق اقتصادی منطقه و توسعه زیرساخت‌های گردشگری را به همراه دارد.

دست‌نشان، با بیان اینکه دولت سیزدهم توجه ویژه‌ای به ساخت، توسعه و ارتقای کیفیت راه‌ها دارد گفت: بیش از ١٣٠ کیلومتر در قالب ۶٨ محور در استان زیر بار آسفالت رفت و طی این عملیات هفت هزار خانوار از نعمت جاده آسفالته بهره مند شده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی در پایان سخنان خود با اشاره به بیشترین طول آسفالت روستاها در شهرستان‌های استان خاطرنشان کرد: سلماس با طولی حدود ٢٠ کیلومتر، ارومیه با طولی بیش از ١٣ کیلومتر، مهاباد با طولی بیش از ١٢ کیلومتر و چایپاره با بیش از ١٠ کیلومتر جز چهار شهرستان اول، با بیشترین بهره‌مندی از طول آسفالت در قالب پروژه‌های سالجاری هستند

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
توسعه‌ی پتروشیمی ارومیه کلیسای تاریخی