اجتماعیشهریمسکن

شناسایی بیش از ۵ هزار هکتار محدوده بازآفرینی شهری در آذربایجان‌غربی

معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی از شناسایی بیش از ۵ هزار هکتار محدوده بازآفرینی شهری در استان خبر داد.

رسول عطایی در گفتگو با خبرنگار مجله خبری تحلیلی ایتوک، با اشاره به تصویب برنامه اقدام مشترک بازآفرینی شهری در استان، اظهار کرد: ۵۷۲ طرح برای اجرای این برنامه در سطح استان تعریف شده که در هشت استان شهر اجرایی می‌شود.

معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی تصریح کرد: ارزش ریالی این تعداد طرح ۵۵ هزار و ۳۰۴ میلیارد ریال برآورد شده که شامل طرح‌های روبنایی، زیربنایی و توانمندسازی در محلات هدف بازآفرینی شهری آذربایجان‌غربی اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: اجرای طرح‌های برنامه اقدام مشترک موجب ارتقای سطح زندگی ساکنین، افزایش سرانه‌های اجتماعی و شهروندی، ایجاد حس تعلق و افزایش مشارکت مردمی در محدوده‌ها هدف بازآفرینی شهری آذربایجان‌غربی می‌شود.

عطایی با اشاره به وضعیت اجرای بسته‌های تشویقی در آذربایجان‌غربی بیان کرد: بسته‌های تشویقی متضمن نوسازی در بافت‌های فرسوده و تسهیلات بانکی برای واحدهای مسکونی بافت‌های فرسوده (محدوده‌ها و محلات هدف بازآفرینی شهری) در شهرهای ارومیه، خوی و بوکان وارد فاز عملیاتی و اجرایی شده و در باقی شهرهای آذربایجان‌غربی نیز در دست اقدام برای اجرا است.

معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: شهرداری‌های سطح استان باید در اجرای برنامه اقدام مشترک و بسته‌های تشویقی اهتمام ویژه داشته باشند تا روند اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری به‌سرعت پیش رود.

عطایی افزود: بر اساس آمارهای موجود ۳۷ شهر آذربایجان‌غربی دارای محدوده بافت فرسوده، ۹ شهر دارای محدوده سکونتگاه‌های غیررسمی و هفت شهر دارای محدوده تاریخی است.

وی اضافه کرد: بر اساس مطالعات صورت‌گرفته در مجموع پنج هزار و ۸۸۱ هکتار محدوده بازآفرینی شهری در آذربایجان‌غربی وجود دارد.

وی تأکید کرد: گسترش خدمات زیربنایی در محدوده‌های بازآفرینی شهری و ساماندهی بافت تاریخی در استان از مسائل مورد پیگیری بوده و توسعه این بخش نیازمند مشارکت و همکاری دستگاه‌های خدمات‌رسان و شهرداری‌ها و همچنین همکاری مردم است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
توسعه‌ی پتروشیمی ارومیه کلیسای تاریخی