رفاه و خدمات اجتماعی

طرح جوانی جمعیت 570 خانواده در آذربایجان‌غربی را صاحب زمین کرد

اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در آذربایجان غربی

به گزارش مجله خبری ایتوک؛ محسن حمزه لو امروز در همایش اعطای زمین به خانوارهای طرح جوانی جمعیت، اظهار کرد: در راستای حمایت از خانواده و تحقق جوانی جمعیت، وزارت راه و شهرسازی مکلف است در سال ۱۴۰۲ یک قطعه زمین به‌صورت رایگان در قالب شرایط مندرج در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، به خانواده‌های دارای چهار فرزند و بیشتر زیر ۲۰ سال اختصاص دهد.

وی افزود: در اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، برای ۵۷۰ متقاضی در آذربایجان غربی ۳۰۰ قطعه زمین مسکونی تخصیص‌یافته است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی افزود: اراضی تخصیص‌یافته شامل ۲۵۰ قطعه در ارومیه، ۲۰ قطعه در مهاباد، ۲۰ قطعه در خوی و ۱۰ قطعه در چالدران بوده است.

وی عنوان کرد: متقاضیان دارای چهار فرزند، برای نام‌نویسی برای دریافت زمین رایگان به سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن مراجعه کنند.

حمزه‌لو عنوان کرد: آذربایجان غربی رتبه دوم کشوری در تأمین زمین برای ساخت واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن را کسب کرده است.

وی عنوان کرد: در این راستا، اراضی موردنیاز برای ساخت ۱۸۵ هزار و ۲۴۲ واحد مسکونی در سطح استان تأمین و در سامانه ثبت شده است.

گفتنی است؛ حمایت از خانواده و جوانی جمعیت با تصویب مجلس، آبان‌ماه 1400 توسط رئیس‌جمهور برای اجرا ابلاغ شد.

بخش مهمی از این قانون واگذاری زمین رایگان به خانوار دارای سه فرزند و بیشتر است و با تأمین زمین، در مرحله اول اجرای این طرح، از عید غدیر تا قربان امسال، هفت هزار و ۵۰۰ خانوار زمین را دریافت کردند و مرحله دوم طرح نیز از روزهای گذشته شروع شده است.

در مرحله دوم واگذاری زمین به متقاضیان در قانون جوانی جمعیت، 20 هزار خانوار زمین دریافت می‌کنند که خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر، مشمول این طرح هستند و قرار است این زمین‌ها ۱۰ روزه تحویل مشمولان شود.

بر اساس قانون جوانی جمعیت، دولت مکلف است یک قطعه زمین یا واحد مسکونی حداکثر به میزان (۲۰۰ متر) برای ساکنین در روستاها یا شهرهای کمتر از ۵۰۰ هزار نفر پس از تولد فرزند سوم و بیشتر به‌صورت فروش اقساطی با دو سال تنفس و هشت سال اقساط واگذار کند و سند مالکیت، پس از پرداخت آخرین قسط، ظرف حداکثر یک ماه، به مالکین تحویل داده می‌شود.

انتهای خبر/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
توسعه‌ی پتروشیمی ارومیه کلیسای تاریخی