اجتماعیاجتماعی

محور مهاباد – ارومیه پر تخلف ترین محور آذربایجان غربی در یکماه گذشته

طی یک ماه گذشته  تخطی از سرعت بیشترین تخلف رانندگی جاده ای آذربایجان غربی در محور ارومیه – مهاباد شناخته شد.

به گزارش خبرنگار ایتوک، منصور نصرتی معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: طبق رصد دوربین های ثبت تخلفات سرعت در سطح استان نزدیک به 6 درصد تخلفات تخطی از سرعت مجاز در جاده های استان در محور ارومیه – مهاباد رخ داده است.

وی در این رابطه افزود: طبق اعلام مرکز مدیریت راه ها و همچنین آمار پلاک های خوانده شده توسط دوربین های پلاک خوان، بیش از 287 هزار دستگاه خودرو با پلاک غیر بومی در ماه گذشته از محور های برون شهری استان تردد کرده اند که از این تعداد نزدیک به 267 هزار دستگاه خودرو شخصی و بیشترین تعداد پلاک غیر بومی مربوط به استان آذربایجان شرقی بوده و مجموع تردد ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک درصد افزایش داشته است.

نصرتی خاطر نشان کرد:  سهم ماندگاری وسائط نقلیه غیر بومی در استان در بیشتر روزها کمتر از یک روز بوده است و تنها 10درصد وسائط نقلیه غیر بومی مابین 3 تا 7 روز در آذربایجان غربی تردد داشته اند.

معاون فنی کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در خاتمه گفت: بیش از 658 هزار وسیله نقلیه از استان آذربایجان غربی در سایر استان ها مشاهده شده است که استان های آذربایجان شرقی، تهران، زنجان و قزوین بیشترین سهم مقاصد سفر را در استان ها دارا هستند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
توسعه‌ی پتروشیمی ارومیه کلیسای تاریخی