اقتصادیبازارصنعت و معدن و تجارتکسب و کار

مدیرکل صنعت، معدن وتجارت آذربایجان گفت: از ابتدای سالجاری در راستای ساماندهی واحدهای صنفی، ۱۵ هزار و ۳۲۱ فقره پروانه صنفی در استان صادر شده است.

صادرات بیش از یک‌و‌نیم میلیارد دلار و صدور بیش از ۱۵ هزار فقره پروانه صنفی در آذربایجان غربی

به گزارش خبرنگار مجله خبری تحلیلی ایتوک، عبدالحمید سرتیپی مدیرکل صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی اظهار کرد: از ابتدای سالجاری در راستای ساماندهی واحدهای صنفی ۱۵ هزار و ۳۲۱ فقره پروانه صنفی در استان صادر شده است که این واحدهای صنفی نزدیک به ۱۶هزار فرصت شغلی ایجاد کرده اند.

سرتیپی افزود: واحدهای صنفی استان در تنظیم بازار، فعالیت های اقتصادی، رفاه عمومی و اجتماعی و بخصوص در زمینه ایجاد اشتغال نقش مهمی را ایفاء می کنند و با کمترین سرمایه گذاری بیشترین اشتغالزایی در حوزه اصناف استان صورت می پذیرد.

او اضافه کرد: طی ۷ ماهه نخست امسال ۴‌میلیون و ۱۵۷ هزار تن انواع کالاهای تولید داخل به ارزش بیش از یک هزار و ۵۲۸ میلیون دلار از گمرکات استان به کشورها و بازارهای هدف خارجی صادر شده است.

مدیرکل صمت آذربایجان غربی عنوان کرد: در بازه زمانی یاد شده جهت تأمین کالاهای مورد نیاز کشور که تولید داخل ندارند بخصوص در حوزه صنایع پیشرفته ۳۰۱ هزار تن انواع کالا از کشورهای مختلف به ارزش بیش از ۵۶۵ میلیون دلار از گمرکات استان وارد کشور شده است.

عبدالحمید سرتیپی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه ۹۱۶ فقره کارت بازرگانی صادر و یا تمدید شده است و همچنین صدور و تمدید ۴۰۴ فقره کارت پیله وری و ۲ هزار و ۸۰۹ فقره کارت مرزنشینی در این بازه زمانی صورت پذیرفته است.

وی در خصوص تخصیص ارز نیمایی به وارد کنندگان کالاهای مورد نیاز کشور گفت: در ۷ ماهه نخست امسال برای ۵۹۱ وارد کننده کالاهای مورد نیاز کشور بخصوص در حوزه صنعتی ارز دولتی تخصیص یافته است که دریافت کنندگان ارز دولتی ملزم به اجرای تعهدات ارزی خود می باشند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
توسعه‌ی پتروشیمی ارومیه کلیسای تاریخی