فرهنگی

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از اصلاح ۴ نقطه حادثه خیز در محور ارومیه -سلماس خبر داد.

اصلاح ۴ نقطه حادثه‌خیز محور ارومیه - سلماس

به گزارش خبرنگار مجله خبری تحلیلی ایتوک، حبیب خوش فطرت، معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به آمار بالای فوتی‌ها و مصدومین ناشی از تصادفات در نقاط حادثه‌خیز جاده‌های مواصلاتی استان گفت: محور ارومیه سلماس یکی از محورهای پرتردد استان محسوب می‌شود که در کریدور جنوب به شمال قرار دارد و در این محور ۴ نقطه حادثه خیز اصلاح شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: کل مسیر این کریدور در استان به صورت بزرگراه اجرا شده و یا در حال تعریض به صورت چهار خطی است.

وی در ادامه با توجه به اینکه یک قسمت از محور ارومیه به سلماس تعریض نشده است ، خاطرنشان کرد: پیگیری‌های لازم برای تعریض ۲۷ کیلومتر از این مسیر انجام شده است.

خوش فطرت، در ادامه با اشاره به ۴ نقطه پر تصادف، مسیر ارومیه-سلماس، اذعان کرد: ۲ مورد از این نقاط حادثه خیز به صورت کامل اصلاح شده و از ٢ مورد باقیمانده یکی در حال اصلاح و دیگری با تابلوها به صورت کامل آشکارسازی شده است.

وی درخصوص نصب نیوجرسی در ٢٧ کیلومتر از محور گفت: عرض ١۴ متری، از دلایل کم عرض بودن جاده به حساب می‌آید و امکان نصب جدا کننده نیوجرسی، از سه راهی قوشچی به سمت سلماس، را غیرممکن کرده است که در آینده نزدیک پس از تعریض این اقدام انجام خواهد شد و مقرر شده طول این مسیر در تقسیم بندی‌های ۳ کیلومتری، به صورت ۴ متری تعریض شود تا نصب نیوجرسی امکان‌پذیر باشد.

خوش فطرت افزود: حدود ۲۷ میلیارد تومان مجوز برگزاری مناقصه برای تعریض جاده و نصب نیوجرسی دریافت کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه نیوجرسی‌ها از سمت ارومیه نصب شده است ،گفت: ۲ کیلومتر از سمت ارومیه در دستور کار ما قرار داشت که نیوجرسی‌ها کار گذاشته و تعریض به صورت امانی انجام شده است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به روشنایی محور ارومیه-سلماس خاطرنشان کرد: ۱۰ کیلومتر از سمت سلماس به طور کامل روشن شده، و ۱۰ کیلومتر هم در حال اصلاح است، در مجموع برای روشنایی این محور اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد اختصاص داده شده است.

وی افزود: مشکل سه راهی آبگرم که یکی از نقاط حادثه‌خیز بود با احداث زیرگذر در حال اصلاح است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
توسعه‌ی پتروشیمی ارومیه کلیسای تاریخی