فرهنگی

تعطیلی میادین دواب سومین شهرستان آذربایجان غربی

برای جلوگیری از شیوع بیماری تب برفکی، اداره کل دامپزشکی آذربایجان غربی میادین دواب سومین شهرستان استان را نیز تعطیل کرد.

به گزارش خبرنگار مجله خبری تحلیلی ایتوک، مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی اظهار کرد: پس از شهرستان های بوکان و میاندوآب میادین عرضه دام دواب شهرستان مهاباد در خلیفان و امیرآباد نیز به دلیل شیوع تب برفکی تعطیل شد.

سید امید خلیل زاده ادامه داد: با توجه به توسعه و تغییر کانون های شیوع بیماری تب برفکی که بیشتر در جنوب استان آذربایجان غربی مشاهده شده است از امروز میادین دواب شهرستان مهاباد تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

وی افزود: دامداران باید در این ایام از هرگونه جابجایی دام بدون اخذ مجوز بهداشتی و قرنطینه‌ای و ورود افراد متفرقه به محوطه دامداری خودداری کنند و در صورت مشاهده هرگونه بیماری دامی با شبکه های دامپزشکی شهرستان های محل سکونت خود تماس بگیرند.

بیماری تب برفکی یک بیماری مخصوص دام بوده که به شدت واگیر است، که ایجاد تب شدید، آبریزش ازدهان، وجود کف در دهان، زخم شدن دهان و سم و لنگ زدن حیوان از علایم بیماری تب برفکی است که با کاهش شیر، تولید گوشت و باروری و بروز تلفات در دام‌های جوان همراه است.

واکسیناسیون تب برفکی اهمیت زیادی در پیشگیری از بیماری تب برفکی در دام‌ها دارد و تب برفکی یک بیماری عفونی و به شدت واگیردار دامی است که باید از شیوع و بروز آن در بین دام‌ها به وسیله مایه‌کوبی جلوگیری کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
توسعه‌ی پتروشیمی ارومیه کلیسای تاریخی