اقتصادیمسکن

بهره برداری از ۲۵۰۰ مسکن روستایی نوسازی و مقاوم سازی شده در آذربایجان غربی

از ۲۵۰۰ مسکن روستایی نوسازی و مقاوم سازی شده در آذربایجان غربی بهره برداری شد.

به گزارش مجله خبری ایتوک، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌غربی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی روستایی شامل بر یک هزار واحد نوسازی و مقاوم سازی شده مسکن روستایی و یک هزار و ۵۰۰ واحد بازسازی شده مناطق زلزله زده شهرستان خوی آماده بهره‌برداری است که تا چند روز آینده در دهه حساب ۱۰۰ امام (ره) به بهره برداری می می رسد.

علیرضا مقدم با بیان اینکه از ۲۱ فروردین تا پایان این ماه دهه حساب ۱۰۰ امام (ره) است، افزود: یک هزار و ۵۰۰ واحد بازسازی شده مناطق زلزله زده شهرستان خوی با هزینه کرد ۶ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال نیز در این هفته به بهره‌برداری می‌رسد.

مقدم ادامه داد: یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از این هزینه کرد به صورت بلاعوض، چهار هزار و ۵۰ میلیارد ریال به صورت تسهیلات و یک هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال نیز در قالب مصالح تامین شده است.

وی با اشاره به افتتاح پروژه‌های جدید نیز گفت: تعداد ۳۴ پروژه طرح هادی و آسفالت معابر روستایی با اعتبار ۵۳۵ هزار و ۸۹۴ میلیون ریال نیز در این دهه افتتاح می‌شود.

وی افزود: بهره‌برداری از ساختمان اداری سردشت و تحویل پنج هزار جلد سند روستایی نیز از برنامه‌ها دهه حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) در سال جاری است.

مقدم با تاکید بر اینکه مهمترین دغدغه استان در بخش مسکن، مقاوم سازی مسکن روستایی در استان به خصوص روستا‌های جنوب آذربایجان‌غربی است بیان کرد: مساکن روستا‌های جنوب آذربایجان‌غربی از مقاومت پایینی برخوردارند که در صورت وقوع زمین لرزه‌ای با قدرت زلزله خوی، فاجعه انسانی و تلفات بسیار جبران‌ناپذیری بدنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: هدفگذاری شده امسال مقاوم‌سازی مساکن روستایی ۱۷ هزار و ۵۰۰ واحد انجام شود که از این تعداد مقاوم سازی پنج هزار و ۵۰۰ واحد آغاز شده است.

مقدم یادآور شد: مقاوم‌سازی ۱۲ هزار واحد روستایی طی سال گذشته در استان مقاوم سازی شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان با اشاره به پرداخت ۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات زلزله‌زدگان خوی افزود: به دنبال زلزله خوی سه هزار واحد با پیشرفت ۹۳ درصدی احداث و ۲۵ هزار و و ۱۵۵ واحد به صورت ۱۰۰ درصد تعمیر شده است.

مقدم با اشاره به صدور سند روستایی نیز افزود: عملیات سند دار کردن مساکن روستایی در یک هزار و ۸۴۸ روستا که شامل ۸۵ درصد از روستا‌های استان است آغاز شده که ۱۹۲ هزار و ۷۸۷ سند روستایی نیز صادر شده است.

مقدم ادامه داد: در ۳۲ شهر زیر ۲۵ هزار خانوار استان نیز ۴۵ هزار و ۶۰۱ سند مسکن صادر شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان با اشاره به اجرای طرح نهضت ملی مسکن نیز گفت: از ۷۴۷ هکتار زمین پیش‌بینی شده از سوی راه و شهرسازی برای اجرای این طرح، ۳۴۸ هکتار زمین در ۲۲ شهر استان تحویل بنیاد مسکن آذربایجان‌غربی شده است.

مقدم ادامه داد: از ۳۴ هزار و ۵۴۸ متقاضی نهضت ملی مسکن، ۶ هزار و ۴۴۳ نفر تایید نهایی شده و چهار هزار و ۴۸۴ نفر واریز اولیه داشتند.

 

انتهای خبر/

وی با اشاره به اجرای پروژه مسکن شهری محرومین و اقشار کم درآمد نیز گفت: ۸۲۵ واحد پروژه در حال احداث است که در سال جاری نیز عملیات شروع ۷۲۶ واحد نیز انجام می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
توسعه‌ی پتروشیمی ارومیه کلیسای تاریخی