اجتماعیسفر و گردشگری

رونق گردشگری در تخت سلیمان عامل اصلی در توسعه شهرستان تكاب

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی گفت: رونق گردشگری در مجموعه جهانی تخت سلیمان موجب توسعه و پیشرفت تکاب می‌شود.

به گزارش خبرنگار مجله خبری تحلیلی ایتوک، در مراسم معارفه مدیر جدید پایگاه میراث جهانی تخت سلیمان تکاب که با حضور مرتضی صفری مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی و اسماعیل حیدری‌زاد فرماندار تکاب برگزار شد؛ صفری اظهار کرد: کار کردن در مجموعه جهانی تخت سلیمان تکاب مایه مباهات بوده و هرکسی در این مجموعه کار می‌کند در راه اعتلای فرهنگ و هویت مردم تلاش می‌کند که اقدامی قابل تقدیر است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی افزود: از ابتدای سال جاری حدود ۵۰۰ مسافر خارجی از مجموعه جهانی تخت سلیمان تکاب بازدید داشته‌اند که نحوه رفتار با آنها از اهمیت بالایی برخوردار بوده چرا که هر مسافر خارجی یک سفیر برای معرفی این مجموعه در شهر و کشور است.

او ادامه داد: باید انجام کارهای پژوهشی و مرمتی در مجموعه جهانی تخت سلیمان تکاب فعال شده و از راهنمایان گردشگری مسلط به زبان خارجی در این مجموعه استفاده شود.

صفری گفت: مدیریت در مجموعه جهانی تخت سلیمان تکاب باید با تغییر نگرش همراه باشد و با اقدامات بنیادین این مجموعه به روزهای پویا و پررونق خود در زمان پیش از همه‌گیری کرونا بازگردد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه تکاب به‌دلیل داشتن میراث جهانی تخت سلیمان و ۱۲۰ اثر تاریخی از جمله شهرستان‌های دارای ظرفیت استان است، اظهار کرد: در این شهرستان ظرفیت‌های بالقوه زیادی وجود دارد که باید با برنامه‌ریزی مناسب به بالفعل تبدیل شود.

در این مراسم محمد امینیان به‌عنوان مدیر جدید پایگاه میراث جهانی تخت سلیمان تکاب معرفی و از زحمات امیر مطلوبی قدردانی شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
توسعه‌ی پتروشیمی ارومیه کلیسای تاریخی