اخبار داغ روز

سه بازارچه مرزی جدید در آذربایجان غربی راه‌اندازی می‌شود

بازارچه مرزی

به گزارش مجله خبری ایتوک؛ محمدصادق معتمدیان در جلسه شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان با تأکید بر ارائه خدمات حداکثری به مردم در پایانه‌های مرزی آذربایجان غربی، اظهارکرد: با آماده‌سازی زیرساخت‌ها و رفع بی‌نظمی‌ها در پایانه‌های مرزی استان، روند تردد مردم از مرزها تسهیل شود.

وی همچنین با بیان اینکه دستگاه‌های متولی به وظایف قانونی خود در پایانه‌های مرزی عمل کنند، خاطرنشان کرد: هرگونه تغییرات در زیرساخت‌های مرزی جهت رونق مبادلات مرزی، در هماهنگی با طرف مقابل در کشور همسایه انجام شود.

استاندار آذربایجان غربی به فراهم‌شدن شرایط تجارت منطقه‌ای در مرزهای استان در سایه امنیت پایدار نیز اشاره کرده و افزود: برنامه جدید دولت سیزدهم، توسعه بازارچه‌های تجارت خرد مرزی برای بهره‌مندی مرزنشینان از مزایای این بازارچه‌های مرزی است.

معتمدیان همچنین با اشاره به طرح راه‌اندازی سه بازارچه مرزی جدید در آذربایجان غربی، اضافه کرد: با جدیت پیگیر بازگشایی مرزها و ایجاد مبادی مرزی جدید در آذربایجان غربی هستیم و پیشنهاد راه‌اندازی بازارچه‌های مرزی کیله شین در سردشت، قاسم رش در میرآباد و پیراحمدکندی در چالدران تهیه و جهت تصویب تقدیم هیئت دولت می‌شود.

وی در ادامه با اعلام اینکه مرزها محل عبور بوده و توقف در پایانه‌های مرزی بی‌معنی است، افزود: با اقداماتی چون تعامل بیشتر دستگاه‌های متولی، محوطه‌سازی و تسهیل روند تردد، می‌توان شاهد کاهش توقف کامیون و مسافرین در مرزهای استان بود.

استاندار آذربایجان غربی به تلاش دولت سیزدهم جهت توسعه فعالیت‌های تجاری با ترکیه تا ۳۰ میلیارد دلار نیز اشاره کرده و یادآور شد: آذربایجان غربی تنها استان هم مرز با ترکیه بوده و با اقداماتی چون ایجاد منطقه آزاد تجاری مشترک، می‌توان استان را از مزیت‌های تجارت با این کشور بهره‌مند ساخت.

معتمدیان در پایان با تأکید بر دفاع از منافع آذربایجان غربی در تجارت بین‌الملل منطقه، اظهار داشت: بخشی از درآمدهای حاصل از مبادلات و ترانزیت کالا از مرزهای استان می‌تواند برای توسعه زیرساخت‌های مرزی آذربایجان غربی مورداستفاده قرار گیرد.

انتهای خبر/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
توسعه‌ی پتروشیمی ارومیه کلیسای تاریخی