سیاسی

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی: فلسطین نیروهای نظامی صهیونیست را ضربه‌فنی کرد

شکست نیروهای نظامی صهیونیست از فلسطین

به گزارش مجلهخبری تحلیلی ایتوک، سردار محمدحسین رجبی صبح امروز در دیدار با نخبگان ورزشی استان که در سالن جلسات شهید باکری برگزار شد، ضمن تبریک گرامیداشت هفته بسیج با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری، اظهار کرد: معظمٌ‌له فرموده‌اند؛ رزمندگان فلسطین نیروهای نظامی صهیونیست را ضربه‌فنی کردند، یعنی حماس به‌عنوان گروهی مبارز، نه به‌عنوان دولت و کشور با امکانات زیاد توانست رژیم غاصب صهیونیستی را با همه امکاناتش ضربه‌فنی کند.

وی ضمن تأکید بر ترویج فرهنگ و تفکر بسیجی در جامعه بزرگ ورزش و جوانان استان تصریح کرد: ظرفیت‌های ورزشی آذربایجان‌غربی برای هویت‌بخشی به این استان و افزایش نشاط و شادابی اجتماعی می‌تواند مورداستفاده مطلوب‌تری قرار گیرد.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی با بیان اینکه، ورزش و رشته‌های ورزشی از پتانسیل‌های بالایی برخوردار هستند، اظهار کرد: یکی از ظرفیت‌های ورزشی انتقال فرهنگ کشور به دیگر کشورها است.

وی بیان کرد: گویش، رفتار و پوشش فرد ورزشکار در کشورهای دیگر مورد تکثیر بوده و از آن استفاده می‌شود؛ بنابراین ورزش ابزاری برای انتقال فرهنگی است.

سردار رجبی در ادامه عنوان کرد: ورزش در کنار صنعت، توسعه متوازن را نیز برعهده دارد به طور مثال کشور برزیل به دلیل ورزش فوتبال و تکنیک‌هایی خاصی که فوتبالیست‌های این کشور دارند موردپسند مردم ایران گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه‌به اینکه، آذربایجان‌غربی با دارابودن اقوام و ادیان متعدد، رنگین‌کمان ادیان کشور به شمار می‌رود، لذا ورزش در استان می‌تواند یک سرمایه اجتماعی نیز محسوب شود.

رجبی با بیان اینکه، ایران قوی باید ورزش قوی نیز داشته باشد، افزود: قرارگرفتن ورزشکاران در طراز ورزشکاران خارج از کشور مایه فخر و مباهات ملت ایران و امت اسلامی است؛ بنابراین افتخارآفرینی ورزشکاران ایرانی باعث سرشکستگی دشمنان می‌شود.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی با اشاره به نگاه متوازن به همه هم‌وطنان اعم از اقوام و ادیان در نظام مقدس جمهوری اسلامی عنوان کرد: تمامی مسئولان در استان باید نگاهی متوازن به رشته‌های ورزشی داشته باشند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
توسعه‌ی پتروشیمی ارومیه کلیسای تاریخی