فرهنگ و هنر

اخبار میراث فرهنگی در شهر های ایران

شهردار کرمانشاه برنامه‌ریزی برگزاری جشنواره خوراک اسلامی را با حضور مراکز از تمامی استان‌های کشور دارد.

بنا به گفته‌های نادر نوروزی، شهردار کرمانشاه، طرح تله کابین در حال اجرا است و تاکنون نیمی از طرح انجام شده است. وی ادعا می‌کند که این طرح هیچ تأثیر بدی بر روی آثار باستانی طاق بستان ندارد. و هزینه‌ای برای ساخت تله کابین صرف شده است و پنج پایه از آن نیز ساخته شده است.

همچنین، شهردار کرمانشاه به اشاره به آثار تاریخی موجود در برخی محلات، پیشنهاد می‌دهد که این محلات به عنوان گزینه‌های گردشگری در بافت فرسوده شهر قرار بگیرند. و شهرداری مسئولیت انجام بخشی از آن را بر عهده بگیرد تا در توسعه گردشگری شهر تأثیرگذار باشد.

درباره جشنواره خوراک، شهردار کرمانشاه اعلام کرده است. که قصد دارند تمامی مراکز استان‌ها به همراه چهار شهر از خارج کشور را به جشنواره دعوت کنند. او معتقد است که این کار باعث تأثیرگذاری بر گردشگری کرمانشاه خواهد شد. و نام شهر در جشنواره‌های خوراکی جهانی شناخته شود.

در این زمینه، شهردار کرمانشاه اشاره کرده است که برای سرو خوراک اسلامی چهار کشور را انتخاب کرده‌اند، از جمله لبنان و ترکیه، که حضور این

کشورها در معرفی شهر کرمانشاه تأثیر مهمی خواهد داشت.

اخبار میراث فرهنگی لرستان

با توجه به گزارش خبرنگار مهر، عطا حسن‌پور، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان، اعلام کرده است که بیشه و برخی از روستاهای دیگر در استان لرستان قابلیت ثبت در فهرست جهانی جهانگردی را دارند. او به عنوان مثال روستای “سنگ‌تراشان” در خرم‌آباد، “دره‌تخت” در ازنا، “ونایی” در بروجرد و “چال‌فهره” در الیگودرز را از جمله روستاهایی نام برده که همچنین قابلیت ثبت در فهرست جهانی جهانگردی را دارند.

روستای بیشه‌ی لرستان می‌تواند ثبت جهانی شود

روستای بیشه نیز در سال جاری به عنوان یکی از ۱۰۰ روستای انتخاب شده کشور به منظور ثبت در فهرست جهانی جهانگردی (WTO) معرفی شده است. پرونده این روستا به همراه پرونده‌های دیگر در سازمان جهانی جهانگردی بررسی خواهد شد و نتایج آن در آبان‌ماه اعلام خواهد شد.

حسن‌پور بیان کرده است که روستای بیشه با داشتن پتانسیل‌های زیاد در زمینه جاذبه‌های تاریخی، آئینی، معیشتی و مذهبی، می‌تواند در توسعه صنعت گردشگری و جذب گردشگران خارجی به لرستان نقش مهمی ایفا کند.

معرفی اعضای وزارت میراث فراهنگی، گردشگری و صنایع دستی

در اینجا به معرفی اعضای وزارت میراث فراهنگی، گردشگری و صنایع دستی می‌پردازیم:

وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی: مهندس سید عزت‌الله ضرغامی

قائم‌مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی: علی دارابی

معاون گردشگری وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی: علی‌اصغر شالبافیان حسین‌آبادی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
توسعه‌ی پتروشیمی ارومیه کلیسای تاریخی