انتخابات

۳۴۲ داوطلب نمایندگی مجلس در آذربایجان‌غربی ثبت نام خود را قطعی کردند

انتخابات مجلس

رضا ابراهیمی در گفتگو با مجله خبری ایتوک، افزود: از این تعداد، ۳۱۳ نفر شامل ۹۲ درصد مرد و ۲۹ نفر شامل هشت درصد کل ثبت نامی‌ها تاکنون زن هستند.

وی همچنین درخصوص مدرک تحصیلی ثبت نام کنندگان طی پنج روز نخست مهلت ثبت نام قطعی در انتخابات مجلس شورای اسلامی در آذربایجان‌غربی، خاطرنشان کرد: از این تعداد، ۲۷۴ نفر معادل ۸۰ درصد کارشناسی ارشد، ۴۲ نفر معادل ۱۲ درصد دکترا، ۲۰ نفر معادل ۶ درصد کارشناسی و ۶ نفر معادل ۲ درصد کل ثبت نامی‌ها، تحصیلات حوزوی دارند.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی، افزود: همچنین رده سنی ثبت نام کنندگان در این دوره تاکنون ۴۹ نفر در رده سنی ۳۰ تا ۳۵ سال، ۵۱ نفر در رده ۳۵ تا ۴۰ سال، ۵۹ نفر در رده ۴۰ تا ۴۵ سال، ۵۱ نفر در رده ۴۵ تا ۵۰ سال، ۵۵ نفر در رده سنی ۵۰ تا ۵۵ سال، ۴۷ نفر در رده سنی ۵۵ تا ۶۰ سال و ۲۲ نفر در رده سنی ۶۰ تا ۶۵ سال هستند.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌غربی ادامه داد: هفت نفر در رده سنی ۶۵ تا ۷۰ سال و ۲ نفر در رده سنی ۷۰ تا ۷۵ سال در استان برای حضور در انتخابات مجلس ثبت نام خود را نهایی کرده اند.

ابراهیمی درخصوص ثبت نامی های حوزه های ۱۰ گانه انتخابیه آذربایجان غربی نیز گفت: از کل ثبت نام شدگان، ۱۲۳ نفر معادل حدود ۳۶ درصد مربوط به ارومیه، ۳۵ نفر مربوط به حوزه انتخابیه خوی و چایپاره، ۳۳ نفر در حوزه انتخابیه میاندوآب، چهاربرج و باروق، ۲۷ نفر در سلماس و ۲۶ نفر در حوزه انتخابیه ماکو، شوط، پلدشت و چالدران ثبت نام خود را قطعی کرده اند.

وی افزود: همچنین ۲۴ نفر در حوزه انتخابیه شاهین دژ و تکاب، ۲۳ نفر در مهاباد، ۳۳ نفر در حوزه انتخابیه نقده و اشنویه، ۱۹ نفر در بوکان و ۱۰ نفر در حوزه انتخابیه سردشت و پیرانشهر و میرآباد ثبت نام کرده اند.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌غربی تاکید کرد: روند ثبت نام نهایی و قطعی داوطلبان حضور در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تا فردا، چهارشنبه سوم آبان ماه جاری ادامه دارد و این مهلت قابل تمدید نیست.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی اضافه کرد: ساعت ثبت نام در هر روز از هشت صبح تا ۶ بعدازظهر درنظر گرفته شده و داوطلبان می توانند در این ساعات با مراجعه به سامانه مربوطه نام نویسی داشته باشند.

انتهای خبر/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
توسعه‌ی پتروشیمی ارومیه کلیسای تاریخی