اینترنت

مدیرکل ارتباطات: با توسعه فیبرنوری فناوری در آذربایجان غربی سرعت می گیرد

توسعه فیبر نوری در آذربایجان غربی

به گزارش مجله خبری تحلیلی ایتوک، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی در جلسه کنترل پروژه FTTH که در سازمان فناوری شهرداری ارومیه برگزار شد، با اشاره به توسعه فیبر نوری در مناطق مختلف کلانشهر ارومیه اظهار کرد: هدف وزارت ارتباطات از ورود شرکت‌های مختلف در توسعه فیبر نوری منازل و کسب و کار‌ها ایجاد فضای رقابتی در ارائه خدمات اینترنت پهن باند به مردم و وجود تنوع خدمات است.

قاسم جلیلی نژاد افزود:کاهش فشار ترافیکی روی اینترنت همراه از دیگر اهداف وزارت ارتباطات از توسعه اینترنت ثابت است چرا که در کشور‌های پیشرفته دنیا بیشتر ترافیک بر روی اینترنت ثابت بوده و اینترنت همراه در مسیر‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جلیلی نژاد در این نشست ضمن تاکید بر رعایت الزامات تعیین شده در تفاهم نامه‌های فی مابین شهرداری و شرکت‌های طرف قرارداد برای توسعه این پروژه اظهار کرد: در بخشنامه‌های صادره سازمان تنظیم تمام جوانب قانونی این پروژه لحاظ شده است و شرکت‌های پیمانکار این پروژه و شهرداری‌ها ملزم به رعایت آن هستند.

وی ضمن اشتیاق به تسریع در برقراری توافق نامه متمم قرارداد صبانت با شهرداری ارومیه در خصوص در اختیار قرار دادن ظرفیت موجود شهرداری در توسعه این پروژه افزود: قوانین و الزامات سازمان تنظیم مقررات باید فصل الخطاب و مبنای قرارداد قرار گیرد.

در ادامه نشست موضوعات فنی پروژه مورد بررسی قرار گرفت و برخی از موارد برای تسریع در ادامه پروژه مورد تاکید قرار گرفت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
توسعه‌ی پتروشیمی ارومیه کلیسای تاریخی